(Фото) Оскаровецот Мадс Микелсен бил голем фан на Југославија

(Фото) Оскаровецот Мадс Микелсен бил голем фан на Југославија

пред 3 години

Оскаровецот Мадс Микелсен стана главен на социјалните мрежи, откако се појави негова фотографија во дрес на Југославија. Данскиот актер бил сликан со еден негов обожавател на одмор во Мајорка.

Милесен се сликал со еден од членовите на електро панк бендот Ел Диа Електрико, Дејвид, кој ја споделил фотографијата со неговите фанови.

За потсетување, Микелсен доби Оскар за филмот Another Round кој што беше снимен минатата година.

Share
Scroll to Top