(Фото) Погача и вино за Св. Никола: Празнично во домот на Тања и Новица во Мелбурн

(Виедо) Џумбуш во домот на Тања и Новица, со музики и песни се слави Св. Никола

пред 5 месеци

Со погача и вино , пчница во новиот домот Татјана и Новица, денес ја одбележуваат славата “Св. Никола“. Фолк пејачка објави фотографија од домот во Мелбурн. Татјана и Новица веќе пет години живеат во Австралија, а лани за Василица се пресилија во новиот дом во Мелбурн. Откако си заминаа за Австралија, Новица воопшто не е дојден во Македонија, а Тајана повеќе пати. Во интревју таа неодамна ни раскажа дека со синовите Стефан и Пеатр, таму ја нашле среќата, но дека секогаш се радува кога ќе дојде во Македонија.

Share

GoGoAnime gogoanime haikyuu: Umibe no Étranger Episode Full

AniWatch dubbed anime: Watch The Seven Deadly Sins Episode 24 (https://aniwatch.pro/m/oxK/ep-24)

Scroll to Top