(Фото) Почина актерот Џон Рајли

(Фото) Почина актерот Џон Рајли

пред 11 месец

Глумецот Џон Рајли, можеби најпознат по своите улоги во сапунските ТВ-серии, почина на 84-годишна возраст. Тажната вест ја соопшти неговата ќерка Кејтлин на Инстаграм.

Причината за смртта не е соопштена.

Рајли глумеше во сериите „Далас“, „Булевар за зајдисонцето“, „Беверли Хилс“, „Општа болница“, една епизода од „Мелроуз Плејс“ и многу други телевизиски и филмски остварувања.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24

english dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

anime online My Hero Academia Season 3

AnimeHeaven Death Note

anime sites Black Clover

Scroll to Top