(Фото) По Дани, и Биба Додева има кратка коса: Пандемијата влијае на имиџот на пејачките

(Фото) По Дани, и Биба Додева има кратка коса: Пандемијата влијае на имиџот на пејачките

пред 3 години

Познатата македонска поп пејачка и хумана невладина активистка, Биба Додева, сподели фотографија, на која се гледа дека ја скратила косата, но и дека ја променила бојата.

„Време е за кратка коса. Ок. И плава“, напиша Додева под фотографијата.

„Жените во менопауза прават чудни работи. Можеш да ја смениш својата коса, но не и твојот мозок“, додаде Биба.

Пејачката лани есента го промовираше својот нов студиски албум, „Незаборавни“, во кој преработи 11 македонски евергрини, а се најдоа и нејзините песни, со кои настапи на „Охрид-фест“ и „Макфест“.

`

(Фото) Дани се потстрижа кратко и е сосема поинаква со новата фризура

Share
Scroll to Top