(Фото) Принцот Луис на две години ги освојува срцата на сите

(Фото) Принцот Луис на две години ги освојува срцата на сите

пред 8 месеци

Принцот Луис и на само две години успева да ги освои срцата на во целиот свет, пишуваат британските медиуми. По одбележување на 94. роденден на кралицата Елизабета, овој септември вториот роденден го прослави и најмладиот член на кралскот семејство принцот Луис.

Синот на принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон, заедно со своето семејство уживаше во прошетката на отворено. Извори блиски до палатата велат дека ваквите фотографии се вистинска реткост и дека секоја нова предизвикува големо внимание во јавноста.

По повод нивното јавање во градината во Кенсингтонската палата, историчарот Дејвид Атенборто, направи неколку фотографии и ги објави на „Инстаграм“. Сликите предизвикаа големо внимание во јавноста. Многумина коментираат дека Луис е вистинска копија на неговиот постар брат Џорџ.

Руската кратка коса и долгите чорапи беа само дел од неговиот аутфит. На сликите многу потсетува на принцот Џорџ кога тој бил на негова возраст. Двајцата имаат исти црти на лицето и никој не може да погреши дека се браќа.

Вилијам и Џорџ носеа исти сини кошули, додека Кејт и Шарлот беа облечени во фустани. Иако од раѓањето на Луис поминаа две години, јавноста уште не е запозната за тоа кои му беа кумови, а ги имало шест. Во јавноста се шират гласини дека тоа биле пријатели на Вилијам од детството.

Истите тие биле кумови и на Џорџ.

 

Share

GoGoAnime gogoanime reddit: Watch A Silent Voice Episode Full (https://gogoanime.be/m/a39e/ep-1)

AniWatch animes online: Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 12

Scroll to Top