(Фото) Секси фустанот на Георгина кој го носеше во Дубаи е креиран во Приштина

(Фото) Секси фустанот на Георгина кој го носеше во Дубаи е креиран во Приштина

пред 1 година

Екстравагантниот фустан на Георгина Родригез, вереницата на Кристијано Роналдо од доделувањето на „Globe Soccer awards” наградите е креиран и шиен во Приштина. Го направи познатата креаторка Хурие Стубле , чии креации носат познати имања во светскиот џет сет.

 

Атрактивната Родригез се најде во центарот на вниманието на доделувањето на „Globe Soccer awards” наградите во Дубаи е поради својот црвен фустан со длабоко деколте и шлиц. На оваа церемонија Кристијано Роналдо ја доби наградата за „Фудбалер на векот“.

Светските медиуми веќе неколку дена пишуваат за стајлингот на Родригез.

Share

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch subbed anime Attack on Titan Season 3 Part 2

AnimeDao Fairy Tail (Dub) Episode 166

AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

anime streaming AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 36

Scroll to Top