(Фото) Секси фустанот на Георгина кој го носеше во Дубаи е креиран во Приштина

(Фото) Секси фустанот на Георгина кој го носеше во Дубаи е креиран во Приштина

пред 2 години

Екстравагантниот фустан на Георгина Родригез, вереницата на Кристијано Роналдо од доделувањето на „Globe Soccer awards” наградите е креиран и шиен во Приштина. Го направи познатата креаторка Хурие Стубле , чии креации носат познати имања во светскиот џет сет.

 

Атрактивната Родригез се најде во центарот на вниманието на доделувањето на „Globe Soccer awards” наградите во Дубаи е поради својот црвен фустан со длабоко деколте и шлиц. На оваа церемонија Кристијано Роналдо ја доби наградата за „Фудбалер на векот“.

Светските медиуми веќе неколку дена пишуваат за стајлингот на Родригез.

Share
Scroll to Top