(Фото) „Сите прележавме ковид пред роденденот“- Перо Камиказа наполни 60 години

(Фото) „Сите прележавме ковид пред роденденот“- Перо Камиказа наполни 60 години

пред 1 година

Петар Георгивски-Камиказа, основач на легендарната група „Меморија”, вчера славеше роденден. Тамам пред роденеднот, ни раскажа тој, цела фамилија прележале Ковид-19, па така за 60-тиот јубилеен, забавата била дома.

„Роденднот помина со торта и само со домашните, оти сте до пред некој ден прележавме корона. Искрено, оваа  година ќе му ја посветам на здравјето, а и на пишување книги. Во втората поливина можеби  и некоја трка сакам да истрчам, ако испадне , ама поради ситуацијава,веќе ништо не планирам’, ни раскажа Петар Камиказа за Репортер.мк

Вели дека и пандемијата не ја поминал без план, па така времето го искористил за читање книги, малку одмор , глдање филмови и секско многу возење точак.

“Најмногу од се времето го минав на точак и не само што ги извозев со точак сите села, искрено ги научив сите села околу Скопје“, раскажа Петар Георгивски-Камиказа.

За потсетување, основачот на култната Меморија, актер, е и моторџија по страст (со минати десетици илјади километри од Норвешка до Кападокија) и животно пасиониран спортист , со медали од младоста, но и сериозен куп на истрчани маратони низ светот – од Скопскиот до најголемиот во Њујорк.

А.Георгиев

 

Share

https://44anime.net/. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

That Time I Got Reincarnated as a Slime

anime websites 4Anime Kiss x Sis (TV)

anime website 4Anime Record of Ragnarok

4Anime SK8 the Infinity (Dub) Episode 6

tải go88
Scroll to Top