(Фото) Стилизирана зима со модерни и топли капи

(Фото) Стилизирана зима со модерни и топли капи

пред 4 месеци

Капите се задолжителни модни додатоци во текот на зимата, бидејќи нѐ штитат од студ и од снежни виулици, па така го чуваат нашето здравје. Покрај тоа, можат значително да го збогатат изгледот, поради што многу дами ги носат како моден детал. Ова се модели на капи кои се во тренд зимава.

 

Добриот избор на капа може да ја подигне вашата модна комбинација на ново ниво. Постои широк избор, од меки капи, турбани, капи од вештачко крзно, беретки, па до класични волнени со кои сигурно никогаш нема да погрешите.

Ако надвор е многу ладно, плетената волнена капа треба да биде со постава, најчесто од флис.

 

 

Share

AnimeDao anime dao: Watch The Promised Neverland Episode 7

AniWatch anime online: Horimiya Episode 13

Scroll to Top