(Фото) Тортата „Меланија“ и натаму е главен хит во Севница

(Фото) Тортата „Меланија“ и натаму е главен хит во Севница

пред 1 година

Жителите на градот Севница во Словенија, од каде што потекнува Меланија Трамп, се надеваат дека славата на местото ќе трае иако таа веќе не е прва дама на САД.

Тортата „Меланија“ го зазема главното место во слаткарницата „Јулија“, која се наоѓа во рамките на единствениот хотел во Севница, пишува Би-би-си.

Украсена со бели и златни чоколадни дезени, покриена со мус од бело чоколадо, елегантната торта е специјално дизајнирана да ја претставува Меланија Трамп. Нуша Видмар, сопственичката на слаткарницата, вели дека тортата содржи и ореви, кои станаа сезонска состојка откога Меланија Трамп стана прва дама на САД.

 

 

Share

anime online. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Your Name.

anime gogo Attack on Titan (Dub)

GoGoAnime To Your Eternity

gogoanime GoGoAnime Attack on Titan Final Season (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 11

tải go88
Scroll to Top