(Фото) Хилари Даф се соблече гола, актерката со провокативни фотографии откако се излечи од булимија

(Фото) Хилари Даф се соблече гола, актерката со провокативни фотографии откако се излечи од булимија

пред 2 години

Актерката и пејачка Хилари Даф која се прослави со улогите во филмовите и сериите на Дизни, позираше гола за познатиот светски магазин Woman’s Health.

dobivaj vesti na viber

Таа со провокативни фотографии предизвика лавина коментари, а познато е дека порано имала проблеми со исхраната за кои сега отворено зборува.

“Горда сум на своето тело. Горда сум што имаме три деца. Притисокот да бидам слаба поради улогите ме доведе до ова нарушување. Беше страшно, поради проблеми со исхраната добив булимија, а потоа тоа бев хоспитализирана“, изјави Даф за Woman’s Health.

“Можеби се се промени кога го родив Бенкс. Тогаш сфатив дека сум силна, талентирана и паметна жена”, додала Хилари.

Во последно време таа ретко се појавува во јавноста, а во меѓувреме Хилари Даф двапати се омажи и роди три деца.

Share
Scroll to Top