(Фото) Ќерката на Аца Лукас работи како шминкерка во „Гранд“

пред 7 месеци

Ќерката на фолк пејачот Аца Лукас, Миљана, работи како шминкерка во студиото на „Гранд“. Миљана е ќерка на Лукас кој ја доби од неговиот прв брак со Светлана Вуксановиќ.

Со неа го има и синот Лазар. Покрај нив, Лукас ги има и синот Андреј, кој го доби во бракот со Наташа Чобановиќ и ќерката Викторија, која ја доби во бракот со Соња Вуксановиќ.

За Миљана, Лукас вели дека не е голем љубител на медиумите. Таа ретко се појавува во јавност. Последен пат кога направила преседан, е на во шоуто „Ексклузив“, каде се појавиле заедно.

Миљана вели дека иако има богат и славен татко, таа е независна и самостојна девојка, и веќе со години работи како шминкерка  во “Гранд”. Пејачот е горд што неговите деца не се како многуте други на познатите лица кои живеат на сметка на нивните родители.

Share

WCOStream watch anime online: Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13

AnimeFreak dubbed anime: Watch My Hero Academia 3 Episode 15

Scroll to Top