(Фото) Џесика Симпсон во топ форма, пејачката ослабе 45 килограми

(Фото) Џесика Симпсон во топ форма, пејачката ослабе 45 килограми

пред 4 месеци

Американската пејачка Џесика Симпсон година и пол година откако го роди своето дете, ослабе 45 килограми. Таа резултатите од напорните вежби и режимот на исхрана ги сподели со следбениците на социјалните мрежи, со порака дека секој може да успее во тоа што го наумил ако навистина сака. Тие, пак, иако подследниве години ја навредуваа за дебелината и запуштениот изглед, не штедеа комплименти дека е во топ-форма, како во тинејџерските денови.

И личниот тренер на Симпсон, Харли Пастернак, вели дека 40-годишната Џесика е истрајна во намерата да се врати во форма. Таа освен што вежба, прави и 14.000 чекори на ден, секој ден и во тоа е најголемата тајна на нејзиниот успех.

Инаку, Џесика е мајка на три деца, и со сопругот Ерик Џонсон ги имаат едногодишната ќерка Бирди, осумгодишната ќерка Максвел Дру и седумгодишниот син Ејс Кнут.

 

Share

Boruto: Naruto Next Generations (https://animefreak.ws/m/oj97) Episode 181 at AnimeFreak my hero academia animefreak

Dr. Stone (Dub) Episode 24 at Funimation funimation website

Scroll to Top