Холивудска глумица и мажот ѝ прогласени за виновни за сексуално злоупотребување малолетничка

Холивудска глумица и мажот ѝ прогласени за виновни за сексуално злоупотребување малолетничка

пред 4 дена

Глумицата Зара Фитијан од ТВ-серијата „Доктор Стрејнџ“ и нејзиниот сопруг Виктор Марк, се прогласени виновни за сексуална злоупотреба на 13-годишно девојче и може да завршат во затвор.

dobivaj vesti na viber

Злоставуваната тинејџерка, која сега има 30 години, пред судот рече дека Фитијан ја принудувала на сексуална активност со нејзиниот сопруг и дека злоупотребата продолжила сè додека не наполнила 18 години.

Поротниците на Крунскиот суд во Нотингем ја прогласија Фитијан за виновна по 14 точки од обвинението за сексуална активност со дете извршена помеѓу 2005 и 2008 година, кога жртвата била во раните тинејџерски години. Нејзиниот сопруг Марк, кој е инструктор по таеквондо, исто така беше осуден за истите 14 кривични дела, но како и за обвинението за непристоен напад во врска со друга малолетна девојка, што ја вознемирувал најмалку осум пати помеѓу 2002 и 2008 година.

Двојката ги негира обвиненијата, но на крајот на судскиот процес, кој траеше 12 дена, и двајцата беа прогласени за виновни.

Share

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 19

anime heaven My Hero Academia Season 2 (Dub)

AnimeHeaven One Piece

AnimeHeaven High School DxD Episode 12

AnimeHeaven Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

tải go88
Scroll to Top