Хороскопски знаци кои не се согласуваат за да бидат љубовен пар

Хороскопски знаци кои не се согласуваат за да бидат љубовен пар

пред 11 месеци

Овен и Рак
Овенот сака брзо да се движи и да ја искористи романтиката во моментот. Тоа навистина не функционира за Раковите, кои се сентиментални и им треба време да воспостават доверба. За нив романтиката е уметничко дело. Тие внимателни гестови – купување на омилено шише вино – ги држат овие безнадежни романтичари на нивните прсти. За жал, додека емотивните Ракови се подготвени да се посветат, Овенот веќе претпоставил дека Ракот едноставно не е за нив и продолжил понатаму.

Близнаци и Шкорпија
Слободниот ум на Близнаците може да ги наведе да имаат навидум контрадикторни мислења што можат да ја излудат Шкорпијата, која во секое време треба да знае каде стои нивниот партнер за сè. Ако земјата постојано се префрла под нивните нозе, Шкорпијата нема да се чувствува безбедно да го вложи своето срце во трајно партнерство. Како ќе знаат дека сте доверливи ако сте премногу импулсивни за да бидете доследни? -Близнаците, од друга страна, се најудобни во динамично опкружување и треба да бидат прифатени дури и кога изгледаат како непостојани изроди.

Јарец и Стрелец
Ако Јарецот може да се сумира во еден збор, тој би бил „професионален“. Тие се вредни, амбициозни и доследни. Тоа не значи дека се здодевни – тоа значи дека се сериозни во врска со она што го сакаат, што ги прави неверојатно романтични и сигурни животни партнери. Стрелецот, од друга страна, е повеќе за таа неуредна генијална атмосфера помешана со шармантна нова среќа. Кому му е гајле ако доцна се појават со несредена коса и неправилно закопчани копчиња?- Знаат дека можат да шармираат секого во собата, освен Јарецот. Извинете, но овој добро организиран хороскопски знак сака да бидете на време.

Бик и Водолија
Биковите се стабилни и предвидливи, особено во љубовта. За некои тоа може да значи романса и сигурност, а за други стагнација. За Водолиите, иноваторите на зодијакот, правењето на истото на ист начин е рецепт за гушење и досада. Најмногу ги возбудува оригиналноста и треба личноста со која излегуваат да ги стимулира интелектуално и уметнички. За негувачки Бик, тоа звучи како многу потрошена енергија. Штом ќе најдат што им одговара, зошто да го скршат? Но, Водолијата е премногу подготвена да ги разбие работите за да може да се договорат поинаку.

Лав и Риби
Чувствителните Риби се преполни со кармичка мудрост и емпатија кон другите. Сепак, храбрите Лавови се преполни со самољубие и лојалност кон својата екипа – и тие не бараат ништо помалку од партнерот. Лавот може да се изјасни за колегата кој украл кредит за друга идеја, додека Рибите би можеле да ја видат другата страна на приказната. Рибите сакаат да го спасат грбот на сите во светот.

Девица и Вага
Девиците се еден од најдуховитите знаци во целиот зодијак, а нивната смисла за хумор доаѓа од нивната непоколеблива реалистична природа. Тие не се замараат со ситници; за нив, горчината на животот се соочува со интегритет и хумор. Тоа можеби звучи освежувачки за некого, но за другиот романтичар од зодијакот, Вагата, не – тие навистина ги сакаат малите нешта. Тие се оптимисти во љубовта и животот и имаат тенденција да веруваат дека речиси сè е можно ако работиме заедно. Но, она што го сметаат за инспиративно, изгледа сосема наивно за Девицата, која пак наидува на голема стара намќорна Вага.

Share
Scroll to Top