Хороскоп за 16 март: Јарците се нервозни, овните ќе остварат сè што ќе замислат

Хороскоп за 16 март: Јарците се нервозни, овните ќе остварат сè што ќе замислат

пред 3 години

ОВЕН
Денес Овните имаат огромна количина енергија. Запомнете дека скоро сè што сакате денес ќе се оствари. Не трошете зборови или дела. Концентрирајте ја оваа извонредна енергија на една или две многу важни работи наместо да трошите на безброј ситници. Немате од што да се плашите на толку добар ден.

БИК
Бикови, бидете внимателни денес кога станува збор за конфликти. Меѓутоа, ако станува збор за некаква дебата што ви се чини итна, не мавтајте со опашката и бегајте. Важно е само да се спротивставите на вистинската личност и да го решите проблемот во основата, а не преку некого / нешто. Смирете го воинот во вас и насочете го кон вистинската војна, така ќе бидете изненадени колку можете да постигнете.

БЛИЗНАЦИ
Денес, Близнаците ќе мора да се справат со чувството на метеж и да ја бараат својата слобода преку разни активности и ситуации. Можно е овие опции да бидат поврзани со патување. Додека сакате да им викате на сите дека никој не може да ве контролира, би било паметно да размислите за моменталната позиција пред да донесете какви било конечни одлуки. Не заборавајте на другите луѓе во вашиот живот.

РАК
Денес, енергијата е на страната на Ракот. Ќе се чувствувате како да одите по жар. Ова сигурно не е ден за седење пред ТВ. Движете се кон вашите цели. Вклучете се во активности во кои ќе учествувате и со ум и со тело. Ќе се чувствувате многу подобро ако можете да посочите нешто и да кажете дека токму вие сте го создале.

ЛАВ
Вашата енергија ќе ја осветли секоја просторија во која влегувате. Слободно искористете го овој неодолив магнетизам и охрабрете ги другите да ви се придружат во креативни активности и / или авантури. Сепак, внимавајте да не претерувате. Можете да бидете горди без да бидете себични. Во спротивно ќе изгубите поддржувачи пред било што и ќе започнете

ДЕВИЦА
Додадете гас на вашата машина, Девици. Бавното и постојано темпо е нешто што ве прави сигурни, но денешната ситуација бара поголема брзина и ризик. Бидете храбри и преземете ги работите во свои раце. Денес е ден да ги покажете своите лидерски способности, затоа не прифаќајте компромиси лесно.

ВАГА
Денес Вагите треба да бидат подготвени за општа војна со сите околу нив. Ова е нешто сосема спротивно од вашиот карактер и се чини дека ќе мора да бидете спротивно од себе си цел ден. Немојте да бидете изненадени ако некој зборува бело за црно или обратно. Не грижете се премногу за оваа ситуација затоа што е надвор од ваша контрола и ќе помине брзо.

СКОРПИЈА
Контролата ќе биде клучно прашање на денот за скорпиите и луѓето околу вас. Ќе се најдете во жестоки дебати за тоа кој е шеф или кој ја држи ситуацијата во нивни раце. Околу вас има изразена доза на агресија, затоа бидете внимателни. Внимавајте на вашите колеги затоа што некој може да работи зад грб и навистина не ви треба тоа во вашиот живот во моментов.

СТРЕЛЕЦ
Општо, ситуацијата треба да оди исклучително добро за Стрелецот, затоа не пропуштајте ја можноста да ги следите вашите соништа во секоја смисла на зборот. Правете работи со страст и не воздржувајте се. Запомнете дека само вие и вашето размислување сте пречки што можат да ве спречат. Денес ќе имате голема доза на магнетизам во вас, па лесно ќе ја добиете потребната помош.

ЈАРЕЦ
Денес Јарците можат да бидат понервозни од вообичаеното. Вашите нерви ќе бидат на работ, па дури и најмалите детали може да ве исфрлат од рамнотежа. Денес треба само да се опуштите како што знаете и умеете. Забавете го умот, размислете што всушност сакате и започнете малку во остварувањето на вашите желби, тоа е најдобриот начин.

ВОДОЛИЈА
Денес, најважно за Водолиите ќе бидат луѓето околу вас. Можеби ќе откриете колку ви е тешко и колку се чувствувате осамено, но ако се поврзете со другите сè ќе ви биде многу полесно. Една прачка лесно може да се скрши, но целиот куп се протега многу силно! Бидете отворени и ќе добиете сè што ви треба, верувале или не.

РИБИ
Немојте да бидете мрзливи денес, ова е време кога Рибите треба да го преземат водството. Ако ништо друго, барем искажете им го мислењето на луѓето што треба да го слушнат. Додадете малку оган на вашиот ден за да започнете ситуацијата и енергијата. Ако започнете, може да ви се случи една голема промена на подобро.

Share
Scroll to Top