Хороскоп за 17 јуни: Овенот е посветен на пријателите, водолијата треба да почне нешто ново

Хороскоп за 17 јуни: Овенот е посветен на пријателите, водолијата треба да почне нешто ново

пред 3 години

ОВЕН
Месечината ја активира вашата куќа за односи и го привлекува вашето внимание кон потребите на вашите пријатели. Интуитивно ги познавате потребите на најблиските и им помагате без да сфатите кој е нивниот ангел на денот. Обидете се да не претпоставувате премногу затоа што може да започнете да се мешате дури и таму каде што не припаѓате. Ако ви треба повеќе од она што го правите во моментов, луѓето ќе се обратат до вас за помош.

БИК
Денес на Биковите им е полесно да преговараат за обврските што можете да ги избегнете денес и оние што треба да ги извршите. Имате подобрен шарм кој ви помага во односите со другите. Стави насмевка на твоето лице и победи. Ќе се чувствувате силно и способно да се справите со сите настани во текот на денот, па дури и со оној чии повратни информации нема да ги добиете до втората недела.

БЛИЗНАЦИ
Следните две недели може да им донесат на Близнаците нова романса или обновување на врската во која сте во моментов. Обидете се да ја искористите оваа наклонетост на планетите. Започнете да работите на односите со другите денес за да постигнете целосен ефект. На деловно ниво, засукајте ги и ракавите бидејќи сè што започнувате денес ќе ви донесе повеќе успех отколку што ви требаше напор.

РАК
Прошетка низ ходниците на меморијата Раковите не е ништо ново за вас, но денес тоа може да ви донесе прашања за кои претходно не сте размислувале. За среќа, можете да се справите со вашите емоции и да избегнете непријатни ситуации. Не се занесувајте со носталгија и депресија. Останете во сегашноста што ве подготвува за нови lovesубови и можности. Остави го минатото таму каде што му е местото – зад него.

ЛАВ
Иако Лавовите се сигурни дека знаете што е најдобро за вас, сепак треба добро да размислите пред да преземете нешто. Размислете за последиците од вашите постапки врз луѓето околу вас пред да тргнете во потрага по свое задоволство. Дури и ако сте осамени, денешните обврски се тесно поврзани со другите, така што ќе мора да се прилагодите во вашите барања кон непосредната околина. Не бидете себични. Луѓето околу вас исто така имаат чувства.

ДЕВИЦА
Денес Девиците треба да донесат важна одлука за финансиски прашања, но вие не сте задоволни со опциите што ви се отворени. Ќе бидете растргнати на повеќе страни, но нема да можете да одлучите. Почекајте неколку дена пред конечната одлука кога ќе имате повеќе енергија и наклонетост кон планетите при донесувањето одлуки.

ВАГА
Останува на Вагата да ги спроведе вашите желби и намери на дело. Прво треба јасно и гласно да ги кажете своите ставови и желби за да го постигнете потребниот ефект. Концентрирајте ги мислите на вашата цел и движете се. Не е доволно само да се посака. За да излезете од кругот, ќе мора да се извлечете од вените на петиците и да работите на себе и на другите.

ШКОРПИЈА
Шкорпиите обично се многу добри во чување тајни, но една посебна денес може да биде причина за проблемот. Сакате да му дадете некому сè што знаете затоа што сте сигурни дека тоа ќе му помогне. За жал, веќе ветивте дека ќе ги чувате работите за себе, така што ќе бидете во незавидна ситуација. Од кој начин и да свртите некого, ќе биде повреден. Но, утре наутро ќе бидете многу пообјективни во одлуките.

СТРЕЛЕЦ
Агендата на социјални настани е полна и имате предизвик како да го однесете на повисоко ниво и да го користите. Не жалете се на тоа, но уживајте во овој ден опкружен со драги луѓе со кои можете да ги споделите вашите соништа и желби. Ќе биде корисно за сите да ве слушаат. Бидете искрени и ќе добиете најмногу што можете од овој ден.

ЈАРЕЦ
Денес, Месечината има особено позитивно влијание на вашиот деловен план, така што ви носи награда за досегашната работа и труд. Сепак, не започнувајте нови бизниси сега, бидејќи тие можат да ве одведат во области за кои сè уште не сте подготвени во овој момент. На љубовниот план, измерете ги добрите и лошите страни добро пред да започнете да ветувате работи што подоцна нема да можете да ги исполните.

ВОДОЛИЈА
Водолии, помислете на нови начини да ги проширите хоризонтите и да научите нешто ново. Повеќе истражувајте за нови идеи што ви поминуваат низ главата за полесно донесување одлуки. Не ограничувајте се на практични работи што ви одземаат време. Треба да се ослободите од ограничувањата што си ги поставивте на себе работејќи на нешто сосема ново, и на деловно и на лично ниво.

РИБИ
Риби, вашето сочувство кон туѓите чувства може да ви донесе прекрасен ден во интимна средина со партнерот. Не плашете се да отидете во непознатото и да истражувате нови аспекти во односот со вашиот партнер. Тоа може да ви донесе нови длабоки чувства што толку многу сте посакувале. Ако сте сами, имате можност да запознаете нова личност која е на вашето емотивно ниво.

Share
Scroll to Top