Хороскоп за 25 декември: Проблеми за овенот на работа, скорпијата со променливо расположение

Хороскоп за 25 декември: Проблеми за овенот на работа, скорпијата со променливо расположение

пред 3 години

ОВЕН
Без оглед на сè што сте планирале, бидете подготвени да одложите поголем дел од активностите. Сте ги прецениле своите способности сте го сакале тоа или не, ќе бидете принудени работата да им ја препуштите на соработниците. Искористете го денот за малку одмор.

БИК
Вешти сте во тоа на себеси да си натоварувате работа но прашање е дали секоја ваша обврска се исплати. Поради претераната несигурност и болежливост, прифаќате на своја штета се што се бара од вас, наместо да завземате јасен став и со тоа да се ослободите себеси од притисок.

БЛИЗНАЦИ
Кај вас се оди во пакет, работата, парите и љубовниот живот. Сепак, од вас се бара да се прилагодите на новите активности. Не сте еластични па сето тоа ви смета затоа што секоја промена која не сте ја предизвикале во вас буди фрустрација и нерасположение.

РАК
Собирате храброст на членовите на семејството да им ги соопштите своите намери. Ситуацијата можеби е непријатна но искреноста ќе ви се исплати. Не е се така црно како што сега ви се чини. На крајот ќе добиете поддршка која сега воопшто не ја очекувате.

ЛАВ
Успешни сте и претпазливи, а некои проблеми како да се решаваат самите од себе. Нешто се одвива поинаку од тоа како сте се навикнале во минатиот период. Бидете отворени за се затоа што ве очекуваат нови проекти, како и потполно нови познанства.

ДЕВИЦА
Потребно е да бидете посериозни и да ја извршите својата работа на најдобар можен начин. Не е лошо тоа што умеете да се опуштите, но таквиот однос спрема обврските би можел подоцна да предизвика негативни последици за чија поправка може да биде доцна.

ВАГА
Имате прилика да ги израмните старите конфликти и да го освежите контактот со луѓето со кои порано сте ги елиминирале. Вашата убедливост донесува добри резултати, но не претерувајте во тоа затоа што на тој начин ќе ја превземите онаа одговорност која не е ваша.

СКОРПИЈА
Ве мачи променливост на расположението која не можете да ја проследите. Покрај тоа, можна е главоболка која ќе ви влијае на вашата психофизичка форма. Не барајте причини во нешто конкретно, пред било какви заклучоци, добро одморете се и наспијте се.

СТРЕЛЕЦ
Возбудлив ден, ви претстојат деловни средби. Ќе запознаете интересна личност со која ќе пронајдете заеднички интерес кој најавува можности за една плодна соработка. Вечерта посветете си ја на себеси и саканата личност со која ве очекуваат прекрасни мигови на љубов и топлина.

ЈАРЕЦ
Иако не сте претерано романтично расположени, можна е неочекуван контакт со некој кој некогаш играл важна улога во вашиот љубов живот. Во текот на допишувањето ќе увидите колку се грижите за таа личност и ден денес.

ВОДОЛИЈА
Повторно се враќаат тешкотиите кои во минатото прилично ве измачиле. Сочувајте го оптимизмот, беспотребно паничите. Немате потреба да бегате во себе, промените на работата ќе ви вдахнат малку оптимизам. Внимавајте на исхраната, имунитетот не ви е на завидно ниво.

РИБИ
Непријатни вести потполно ќе ви ја поматат концентрацијата. Вашата потполна посветеност наодредена тема овие денови ќе ве чини многу доколку дозволите да ви се испуштат важни работи кои секојдневно ги извршувате.

Share
Scroll to Top