Хороскоп за 25 март: Вагата да ги преиспита своите одлуки, скорпијата ќе ги надмине проблемите

Хороскоп за 25 март: Вагата да ги преиспита своите одлуки, скорпијата ќе ги надмине проблемите

пред 3 години

ОВЕН
Се чувствувате загрозени од некого. Победата е можна со голема борба доколку сте доволно упорни. Многумина ќе почувствуваат зголемена напнатост на работа во овој период, сето тоа како резултат на некои промени што се случуваат во компанијата во која сте ангажирани.

БИК
Транзитите ви даваат можност конечно да ги претставите вашите идеи, кои досега беа погрешно разбрани, на прифатлив начин и да добиете поддршка од колегите од кои најмалку очекувавте. Покрај тоа, бидете внимателни во сообраќајот.

БЛИЗНАЦИ
Вашиот партнер ве провоцира и искушува. Ако реагирате премногу брзо, нешто за што сте сакале да молчите може да излезе од вашето влијание. Бидете измерени така што врската не завршува со раскинување, особено ако криете нешто што вашиот сакан не смее да открие.

РАК
Пред вас е ден за време на кој ќе се борите помеѓу потчинетоста и сечијата волја и потребата да реагирате луто, мотивирани од критики кои со задоволство би ги насочиле кон другите. Резултатот е голем замор што ќе ве обземе во текот на вечерта

ЛАВ
Принудени сте да поминувате часови во круг на луѓе кои не ви покажуваат почит што мислите дека го заслужувате. Игнорирањето на нив не е злонамерно, тие се луѓе чии интереси немаат контакт со вашите, па затоа не сте интересни да ви се суди.

ДЕВИЦА
Ставате розови очила и си дозволувате да потонете во областа на имагинацијата и соништата. Вие погрешно ја толкувате љубезноста на личноста која ви испраќа сигнал да ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека тоа се љубовни сигнали.

ВАГА
Вишокот слободно време ви дава простор да преиспитате дали патот по кој се движите е вистинскиот. Потребата за промена не доаѓа заради навистина лоша состојба, но има многу подлабоки механизми што, во моментот, не можете да ги видите.

СКОРПИЈА
На вашите проблеми им доаѓа крај. Онаа малку ревност што остана во вас по периодот зад вас, ќе биде доволна за да започнете повторно. Искористете ја денешната пауза, темелно подгответе го теренот за претстојниот период.

СТРЕЛЕЦ
Постојат можни потези кои радикално ќе го променат вашиот професионален пат. Ако размислувате за готовински заеми, најдобро е да се откажете бидејќи по потпишувањето на договорот, ќе ве пречека непријатна клаузула што не сте ја забележале на време.

ЈАРЕЦ
Ако сте на почеток на нов проект, овој ден може да ви донесе можност да донесете една фаза до крај. И покрај фактот дека очекувавте многу и ја спречувавте реализацијата со вашите прекумерни амбиции, сега се согласувате на компромис и продолжувате понатаму.

ВОДОЛИЈА
Напнатоста сериозно расте во вас затоа што се соочувате со големи предизвици што треба да ги решите. Работите одлично под притисок, но во моментот кога ќе ги завршите работите, доживувате значителен пад на енергијата, што може да остави трага во вашето здравје.

РИБИ
Вниманието е насочено кон проблематичната ситуација што се одвива во кругот на вашето семејство. Кулминацијата доаѓа во текот на попладневните часови затоа што ќе се појават присилни промени, ако не ги спроведете доброволно до тогаш.

Share
Scroll to Top