Црногорскиот рапер Нигор вторпат се ожени со сопругата

Црногорскиот рапер Нигор вторпат се ожени со сопругата

пред 1 година

Црногорскиот рапер Игор Лазиќ, познат како Нигор, вторпат се ожени со својата сопруга Сузана. Тој веста ја објави на социјалните мрежи и напиша дека со Сузана сакале да ги обноват брачните завети.

„Вторпат ѝ се заколнав на вечна љубов на истата жена“, напиша тој.

Нигор и Сузана се заедно десет години, а се венчаа 2015 година. На интимната венчавка, која се одржа на триесеттиот роденден на Сузана, тогаш присуствуваа само кумовите и неколку блиски пријатели. Овој пат, на церемонијата биле тие и сведоците.

Нигор во јавноста е најпознат по песната „Сол и текила“, ни и по соработките со Владо Георгиев и Гру.

https://www.youtube.com/watch?v=AWD416NTNKE

Share

animefreaks official website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 12

sites to watch anime Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

watch anime free Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

AnimeFreak Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 3

free anime online The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

Scroll to Top