Ѓорѓе Давид имал сообраќајна несреќа на пат кон Македонија

Ѓорѓе Давид имал сообраќајна несреќа на пат кон Македонија

пред 1 година

Српскиот пејач Ѓорѓе Давид доживеал несреќа во Нов Белград, пренесуваат српските медиуми. Во неговиот автомобил одзади удрил друг автомобил во кој имало маж и жена, на раскрсница од улиците булевар „Зоран Џинѓиќ“ и „Народен херој“, пишува „Србија данас“.

Актуелниот челн на жирито на шито „Ѕвездите на Гранд“, се чувствува добро по несреќата. Тој за српски Телеграф изјавил дека мора да доживее најмалку две несреќи годишно, но секогаш по туѓа вина.

„Денес ме удри човек, без да се погледнам во десниот ретровизор, а тој се вртеше. За жал, ја имам таа несреќа барем двапати годишно да имам несреќа, односно некој да ме удри не по моја вина, што е страшно. Најважно е дека немам повреди, добро сум“, изјавил Ѓорѓе.

Во несреќата немал ниту материјална штета, ниту претрпен стрес, но изгубил време.

„Материјалните штети секогаш се малку поголеми, но тоа не ме боли бидејќи никогаш не сум јас виновен. Само што овој пат изгубив еден час чекајќи ја полицијата и бев на пат за Македонија на важно патување, деловен состанок. Не знам кога луѓето ќе сфатат дека кога ќе седнат зад воланот целосно треба да заборават на сите свои проблеми, и дека треба да се фокусираат само на возењето, да внимаваат и на другите и на себе“, изјавил рокерот за Телеграф.рс.

Share
Scroll to Top