Ќе се жени синот на Ѓорѓе Балашевиќ, скромна српска свадба во Сремска Каменица

Ќе се жени синот на Ѓорѓе Балашевиќ, скромна српска свадба во Сремска Каменица

пред 2 години

Алекса Балашевиќ, синот на починатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ, кон крајот на јуни ќесе жени со неговата девојка Николина. Свадбата е закажана  во Сремска Каменица со околу двесте гости. 

dobivaj vesti na viber

На свадбата ќе гостите ќе ги забавуваат тамбураши, а потоа свадбената забава ќе се префрли покрај базенот во ресторанот, а гостите ќе ги забавува бенд, пишуваат српските медиуми.

Алекса и Николина добиле благословот од патријархот Порфириј, по што ја закажале венчавката. 

Да потсетиме, Алекса Балашевиќ неодамна ја објави среќната вест дека тој и неговата девојка ќе станат родители, а во таа прилика открија дека ќе добијат ќерка.

Алекса и Николина се верија во Назарет, Израел.


Share
Scroll to Top