Џони Деп доби 15 милиони евра отштета, Амбер Херд е виновна за клевета

Џони Деп доби 15 милиони евра отштета, Амбер Херд е виновна за клевета

пред 2 години

Џони Деп доби 15 милиони евра отштета во случајот против Амбер Херд. Поротата денеска ја донесе пресудата во тужбата за клевета во која тaa тврдеше дека глумецот физички и сексуално ја нападнал во повеќе наврати.

dobivaj vesti na viber

Таа се очекува да биде прочитана за 9 часа. Медиумите пренесоа дека Амбер Херд била прогласена за виновна. Портата исто така утврдила дека и Џони Деп ја клеветел Амбер, но тоа го направил преку неговиот адвокат Адам Валдман. Таа доби отштета од два милиони долари.

Share
Scroll to Top