Џони Деп ќе заработи 10 милиони долари за „Фантастични ѕверки 3“ иако сними само една сцена

Џони Деп ќе заработи 10 милиони долари за „Фантастични ѕверки 3“ иако сними само една сцена

пред 11 месец

Холивудскиот глумец Џони Деп ќе добие 10 милиони долари за единствената сцена што ја сними за филмот „Фантастични ѕверки 3“, иако беше отпуштен. Студиото „Ворнер брос“ реши да го прекине договорот на Деп, откако лондонскиот суд ја отфрли неговата тужба за клевета, објави „Холивуд репортер“.

Сега, „Ворнер брос“ ќе мора да му исплати на 57-годишниот Деп целосната плата за филмот на кој работеше само еден ден. Тој во договорот имал посебна одредба pay-to-play, што значи дека тој ќе го добие целиот хонорар без разлика што се случува со филмот, без оглед дали неговата улога ќе му припадне на друг актер.

Студиото минатата недела ѝ соопшти на екипата на филмот дека Деп повеќе нема да го игра Гелерт Гринделвалд во серијалот на Џ.К. Роулинг.

Заради тоа што треба да најдат нов глумец за оваа улога, снимањето е прекинато, а премиерата на филмот е одложена за 15 јули 2022 година. Претходно беше најавено дека филмот ќе пристигне во киносалите на 12 ноември 2021 година.

Share

The Day the Earth Moved Episode Full

Slayers: The Motion Picture (Dub) Episode Full

Website https://animefreak.ws: Watch Bubblegum Crash animefreak Episode 3 anime freaks anime

D-Frag! (Dub) Episode 12

Band: https://band.us/band/84512910

Triberr: https://triberr.com/gogoanimelol

Scroll to Top