Џон Војт: Борбата против Бајден е борба против сатаната

Џон Војт: Борбата против Бајден е борба против сатаната

пред 10 месеци

Познатиот холивудски глумец Џон Војт (81), таткото на глумицата Анџелина Џоли, е еден од малкутемина познати лица што го поддржаа Доналд Трамп во предизборната кампања. Војт сега повика на борба против победникот Џо Бајден кого го спореди со сатаната.

Борбата против победата на Џо Бајден на претседателските избори тој ја нарече најголемата борба што се случила во земјата по Граѓанската војна.

„Ова е борба против праведниците, против сатаната. Да, сатаната“, изјавил Војт.

Војт му е долгогодишен пријател на Трамп и татко на Анџелина Џоли, која е специјален амбасадор на Обединетите нации за бегалците, но не е преголем фан на претседателот.

Војт ѝ се обрати на американската јавност зборувајќи ѝ за лагите што Бајден им ги сервира, а истовремено го поддржа Трамп и посочи дека изборите во САД се украдени.

Познатиот глумец го крена гласот против злите корумпирани левичари, кои сакаат да внесат раздор во нацијата. Војт се појави на инаугурацијата на Трамп и на конгресот на Републиканската партија, а учествуваше и во неговата кампања.

Share

Starry Tales: Seiza wa Toki wo Koete (Dub) Episode Full

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Backkom: Jung-gug Gijeogwi (https://animeheaven.pro/m/YmOM) Episode Full

Website https://animedao.nl: Watch Nayuta animedao Episode Full food wars animedao

Pbase: https://pbase.com/gogoanimebe/profile

Cults3d: https://cults3d.com/en/users/animeflixnl

Scroll to Top