Oвошно смути со вишни, јагоди и аронија

Oвошно смути со вишни, јагоди и аронија

пред 8 месеци

Нутриционистите препорачуваат „овошно смути за енергетски почеток на денот и за детокс на организмот, посебно после празниците“.

Состојки:

  • 1/3 шолја замрзнати вишни
  • 1/3 шолја замрзнати јагоди
  • 1/3 шолја замрзната аронија
  • 1 бананa
  • 100мл кокосово млеко

 

Ставете ги сите состојки во блендер и блендирајте додека не добиете соединета смеса.

 

Share

Website https://animeflix.nl: Watch Non Non Biyori: Okinawa e Ikukoto ni Natta animeflix Episode Full danganronpa animeflix

AnimeFreak: Angel Densetsu anime episode 2 online free at https://animefreak.ws anime

Animepahe Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Aquarion (Dub) Episode 26

Tupalo: http://tupalo.com/en/users/2612839

Fairmark: https://fairmark.com/forum/users/kissanimemx/

Scroll to Top