(Видео) Македонка е повредена во сообраќајка кај Кукуш

пред 4 недели

Македонка е повредена во сообараќајна несреќа во која има две жртви во Грција, а во која учествувале три автомобили и стадо диви свињи, јавуваат тамошните медиуми.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Во несреќата загинале двајца, а повредени се четири лица. Сообраќајката се случила синоќа околу 23:30 часот на автопатот Солун – Нео Петрициу.

Патролно возило, управувано од 42-годишен полициски службеник се судрило со диви свињи кои поминувале на автопатот. Во автомобилот патувале уште двајца полицајци.

Потоа, возилото управувано од 56-годишен државјанин на Северна Македонија со судрило со истото стадо, се превртело и паднало во нива. Во возилото била и 50-годишната Македонка која е повредена.

Третото возило, пак, во кое патувале две лица на возраст од 53 и 48 години се судрило со полицискиот автомобил, при што животот го загубиле двајцата патници.

Повредените се задржани на лекување во Кукуш.

Share

sun win

game sunwin

tải sunwin

tải sunwin apk

game bài sunwin sunwin tài xỉu sunwin.apk mới nhất

Scroll to Top