(Видео) Макрон: Заслужувате да ги почнете преговорите со ЕУ

пред 2 недели

Претседателот на Владата Зоран Заев денеска во Париз се сретна со францускиот претседател Емануел Макрон. Посредбата тие одржаа заедничка прес-конференција, на која меѓудругото францускиот претседател истакна дека Македонија заслужува да ги почне преговорите за членство со ЕУ.

„Тука сум да помогнам за да се изнајде решение со Бугарија“ додаде Макрон.

Заев е во работна посета на Франција, придружуван од Никола Димитров и Бујар Османи.

Share

https://4anime.biz persona 4 the animation. Isuca (https://4anime.biz/m/oJm) Episode 10

AnimeDao Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Watch Gensei Shugoshin P-hyoro Ikka OVA Episode 3

GoGoAnime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed. Daigo of Fire Company (https://gogoanime.be/m/LQ8g) Episode Full

ANIMEFLIX Sites Google: https://sites.google.com/view/animeflix-official/home

Scroll to Top