(Видео) Олимпиецот Георгиевски на прием кај Заев во Владата

пред 2 месеци

Премиерот, Зоран Заев, го прими носителот на сребрениот медал на Летните олимписки игри во Токио во таеквондо Дејан Георгиевски, кој беше во придружба на тренерите Дарко Костовски и Борче Костовски.

Премиерот Заев му честиташе на сребрениот олимпиец Георгиевски и му се заблагодари за радоста што им ја донесе на граѓаните на земјата од Токио. Заев истакна дека Дејан е пример и модел за младите дека ништо не е недостижно, дури и олимписките врвови кога талентот оди заедно со посветеноста за најдобри резултати и со упорноста да се постигнат.

За време на разговорот премиерот Заев рече дека успехот на Георгиевски е поттик за Агенцијата за млади и спорт да ги унапреди условите за развој на таеквондото и другите олимписки дисциплини за кои постои широк интерес меѓу младите.

Владата на 93-та седница ја дополни одлуката за паричната награда за постигнатиот врвен олимписки успех и таа сега е поголема за 800.000 денари и изнесува 2 милиони денари од страна на Владата и 600.000 денари од страна на Агенцијата за млади и спорт.

Share

Watch Mou Hitotsu no Mirai wo. Episode 3

Website https://4anime.biz: Watch Sore Ike! Anpanman: Roll to Laura Ukigumojou no Himitsu 4anime Episode Full 4anime heroes rising

Omamori Himari (https://animeflv.uk/m/7wr) Episode 12

GoGoAnime: Pleasant Goat and Big Big Wolf: The Tiger Prowess anime episode Full online free at https://gogoanime.be gogoanime reddit

Qiita: https://qiita.com/animefreakws

Git feneas: https://git.feneas.org/gogoanimebe

Scroll to Top