Викендов, патниот правец Кочани – Пониква ќе се затвори за сообраќај од 11:00 до 16:00 часот

пред 3 дена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

Поради одржување на меѓународен авто натпревар за ФИА-ЦЕЗ (ФИА-Централно Европска Зона) на 14.05 и 15.05, патниот правец Кочани – Пониква ќе се затвора за сообраќај и двата дена од 11:00 до 16:00 часот.

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони.

Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Share

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 16

Horimiya (Dub)

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Mugen Train Arc

Arifureta: From Commonplace to World's Strongest Season 2 Episode 3

Naruto: Shippuden (Dub)

tải go88
Scroll to Top