Двајца Грци приведени поради кршење и дрско однесување во Битола

пред 3 години

Полициски службеници од СВР Битола синоќа (14 јуни) одколу 16 часот, во овој град ги привеле грчките државјани А.П.(50) и Г.П.(53), поради нарушување на јавниот ред и мир.

Како што информираат од МВР, Грците гласно викале, непристојно и дрско се однесувале и кршеле предмети.

Тие се предадени на судија за претходна постапка во Основниот суд – Битола за понатамошно постапување.

Share
Scroll to Top