Загина 24-годишен градежник од Кичево

пред 2 години

Ј.Е.(24) од кичевското село Зајас, при изведување градежни работи со градежна машина во двор сопственост на Н.Г.(69) од селото Србица, паднал и се здобил со тешки телесни повреди, по што починал во болницата во Тетово.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

Увид бил извршен и по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на семејството, соопшти МВР.

Share
Scroll to Top