За шест часа казнети 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес

пред 2 месеци

Полицијата вчера за шест часа казни 93 возачи на автопатот Куманово-Скопје-Велес, соопшти Министерството за внатрешни работи.

15 возачи возеле со брзина од над 50 километри на час над пропишаната, а еден со дури над 70 километри на час над дозволеното.

Од МВР велат дека засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови.

„Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, велат од МВР.

Share

Watch anime online for free at ANIMEFLIX neon genesis evangelion animeflix

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Yahari Ore no Seishun Love Comedy wa Machigatteiru. OVA Episode Full

Website https://kissanime.mx: Watch Gunsmith Cats (Dub) kissanime Episode 3 kiss anime

Quia: https://www.quia.com/profiles/gogoanimebe

Bitchute: https://www.bitchute.com/channel/gogoanimelol/

Scroll to Top