Изречени 306 санкции за неносење маскa

пред 5 месеци

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 306 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Share

4Anime haikyuu season 4 4anime: Black Clover: The All Magic Knights Thanksgiving Festa (https://4anime.biz/m/9Rwa) Episode Full

AnimeDao kissanime animedao: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 11

Scroll to Top