Казнети 131 возач во Чаир

пред 2 години

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на Чаир изречени се вкупно 131 санкција, меѓу кои за возење без возачка дозвола 18 лица, 19 технички неисправни и нерегистрирани возила, 18 санкции за неносење на заштитна маска…

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот“, соопшти полицијата.
 

Share

sunwin.apk mới nhất sunwin tài xỉu sunwin club

sunwin

game bài sunwin tải sunwin apk game sunwin

tải sunwin

game bài sunwin sunwin apk game sunwin

Scroll to Top