Казни за 722 лица за неносење маски

пред 6 месеци

Во текот на изминатото деноноќие (19/20.11.2020 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 722 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19.

Share

ANIMEFLIX fire force animeflix: The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement (https://animeflix.nl/m/DvVy) Episode 14

AnimeFreak anime freak: Watch Banana Fish Episode 4 (https://animefreak.ws/m/mg3R/ep-4)

Scroll to Top