Косовец фатен со лажен словенечки пасош и лична карта на скопскиот аеродром

пред 9 месеци

Државјанин на Косово вчера бил фатен со лажна патна исправа и лична карта на скопскиот аеродром. Тој приложил словенечки документи, соопшти МВР.

„На 12.12.2020 во 11,45 часот на Граничен премин “Меѓународен аеродром“ Скопје од полициски службеници бил приведен Л.К.(20) од Р.Косово, бидејќи по извршената проверка било констатирано дека, словенечката патна исправа и лична карта кои пријавениот ги приложил се фалсификувани, а при извршениот преглед во неговиот багаж била пронајдена и фалсификувана словенечка возачка дозвола на негово име, за кои пријавениот изјавил дека ги набавил од лице во Косовска Митровица“ соопшти МВР.

Лицето е предадено на полициски службеници од Одделениети за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија – Скопје и за настанот бил известен јавен обвинител за понатамошна постапка.

Share

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - The Laughing Man Episode Full

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Dropout Idol Fruit Tart (https://animefreak.ws/m/EGEd) Episode 12

Watch Macross 7 Episode 49

Bit: http://bit.ly/animeflixnl

Starity: https://starity.hu/profil/293399-animeflixnl/

Scroll to Top