Кумановец силувал малолетничка

пред 6 дена

Кумановец силувал малолетничка, а случајот во полицијата го пријавила мајката на девојчето, информираат од полицијата.

„Вчера во 20 часот, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно се познавала“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Share
Scroll to Top