Мицкоски пред евроамбасадорот Гир го презентираше концептот „Македонија за сите луѓе“

пред 10 месеци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски заедно со меѓународниот секретар Тимчо Муцунски остварија средба со евроамбасадорот во Македонија, Дејвид Гир.

Од опозициската партија соопштија дека на средбата двајцата соговорници разговарале на повеќе актуелни политички теми, а Мицкоски на својот соговорник му ја презентирал и концепцијата на ВМРО-ДПМНЕ, „Македонија за сите луѓе“, како и промоциите на нови политики кои како понуда ВМРО-ДПМНЕ ќе ги престави пред граѓаните на следните избори.

„Мицкоски го информираше евроабасадорот Гир за високиот степен на корупција и криминал во државата, како и за злоупотребата од страна на власта на европското знаме при носењето закони во законодавниот дом, како последен пример за злоупотреба на европското знаме е новиот Предлог закон за контрола на наркотични дроги и психотропни супстанци“, соопшти ВМРО-ДПМНЕ за текот на средбата.

Претседателот Мицкоски ја афирмираше поддршката на ВМРО-ДПМНЕ за европскиот пат и полноправното членство на Македонија во Европската Унија, засновата на принципиелна основа.

Share

animeflix website. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai Episode 13

sites to watch anime Attack on Titan Season 3

watch anime dub JUJUTSU KAISEN

english dubbed anime ANIMEFLIX Demon Slayer: Entertainment District Arc

watch anime online The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

tải go88
Scroll to Top