Над 200 казни за скопските возачи за еден ден

пред 2 дена

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (21.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 236 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 83 санкции, 24 за возење без возачка дозвола, 15 за возење под дејство на алкохол, девет прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, шест за технички неисправни и нерегистрирани возила.

Изречени се девет санкции за користење мобилен телефон, четири за минување на затворен сигнал(црвено светло), пет за некористење сигурносен појас, 49 санкции за непрописно паркирање.

Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. МВР апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.

Share

Website https://animepahe.cc: Watch Demon of the Kick animepahe Episode 2 anime to watch

AnimeBee: Blazing Teens 5 (Dub) anime episode 30 online free at https://animebee.to watch anime dub

AnimeTV: Night Warriors: Darkstalkers' Revenge anime episode 4 online free at https://animetv.cc anime tv kissanime

Network changemakers: https://network.changemakers.com/profiles/112309933508623704397

Gumroad: https://gumroad.com/animefreakws

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Scroll to Top