На „Табановце“ за влез во Македонија се чека околу еден час

пред 4 недели

Поради зголемена фреквенција на возила, на ГП Табановце за влез во Македонија времето на чекање е околу 1 час. На останатите премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

Патниот правец Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица е отворен за сообраќај до 01.10.2022 за возила со вкупна маса до 3,5 тони.

Share

sunwin

game bài sunwin tải sunwin game bài sunwin

sunwin

tải sunwin game bài sunwin tải sunwin

sun win

Scroll to Top