Повеќе скопски општини без струја

пред 3 дена

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија, на 15.9.2021 година, среда, ќе останат следните корисници:

– од 9 до 14 часот корисниците од дел од улицата Ловќенска, улицата Леринска и улицата Илија Плавев (општина Карпош);

– од 9 до 14 часот корисниците од улицата Методија Митевски, булеварот Втора македонска бригада, улицата „Касарна Илинден“, ул. 1671 (општина Чаир);

– од 8.30 до 15 часот корисниците од улицата Саса 32, Пинтија (општина Кисела Вода);

– од 8.30 до 15 часот корисниците од дел од улицата 3, с. Усје (општина Кисела Вода);

– од 8.30 до 12.30 часот корисниците од улицата Ѓорѓи Капчев (општина Аеродром);

– од 11.30 до 15 часот корисниците од улицата Франклин Рузвелт зграда број 63 (општина Карпош).

Share

AnimeKisa: Inari Kon Kon anime episode 10 online free at https://animekisa.in free anime

AnimeFLV: Pokemon Diamond & Pearl (Dub) anime episode 189 online free at https://animeflv.uk dubbed anime

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AniWatch: The Disappearance of Conan Edogawa: The Worst Two Days in History anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime online

Torgi gov: https://www.torgi.gov.ru/forum/user/profile/1489872.page

Zotero: https://www.zotero.org/gogoanimebe/cv

Scroll to Top