Пожар во работилница за поправка на вагони во Трубарево, тројца вработени повредени

пред 3 години

Три лица се повредени во пожар што настанал во работилница за поправка на вагони во Трубарево.

Според информациите на МВР, вчера во 09.19 часот во СВР Скопје, од Бригадата за противпожарна заштита било пријавено дека настанал пожар во механичарска работилница за поправка на вагони сопственост на „Железници на Република Северна Македонија“ во Трубарево, при што работилницата била целосно опожарена.

Пожарот бил локализиран, а во пожарот тројца вработени биле повредени. Притоа, Н.Г.(53) од с.Јурумлери се здобил со тешки телесни повреди, Р.Л.(62) и В.Т.(56) се здобиле со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје и трудов инспектор.

Share
Scroll to Top