СДСМ: Мицкоски јавно призна дека е против ЕУ

пред 1 месец

Денеска Христијан Мицкоски отворено пред целата јавност призна дека е против интеграција во Европската Унија, велат од СДСМ.

var ai_block_div = document.getElementsByClassName (‘ai-viewports’); ai_insert_code (ai_block_div [ai_block_div.length – 1]);

„Со денешното признание Мицкоски потврди дека никогаш не бил за членство на државата во ЕУ, дека свесно и намерно ги правел сите блокади и опструкции кои ја оддалечуваа државата од интеграција во ЕУ. Денеска Мицкоски дејствуваше заедно со својот коалициски партнер Левица предводена од Димитар Апасиев која е единствената партија со отворена поддрка за руската агресија врз Украина. Лажните вести што синхронизирано се шират овие денови на дело ја потврдија и анти НАТО и анти ЕУ коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и Левица“, додаваат во реакцијата од партијата на власт.

Мицкоски и Апасиев, оценуваат од оваа партија, се само истурен дел од оваа коалиција чија цел е државата да биде закочена, да има тензии и да бидеме оддалечени од демократскиот свет.

„Ништо ново не се деструкциите, блокадите, обидите за нови поделби од страна на ВМРО-ДПМНЕ и Левица, но тие секогаш биле препознавани и поразувани, така ќе биде и сега. Протест за кое било прашање е уставно гарантирано право, но процесот на широки консултации се уште е во тек со сите политички и општествени чинители“, прецизираат во писмената реакција од СДСМ.

Share

sunwin sunwin club sunwin web

sunwin

sunwin club sunwin.apk mới nhất tải sunwin apk

sun win

tải sunwin

Scroll to Top