Сончево време со мала до умерена облачност

пред 5 месеци

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност поголема во претпладневните часови и претежно во планинските региони. Ќе дува умерен до засилен југозападен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11, а дневната од 17 до 24 степени, јави УХМР. Во Скопје, сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југозападен ветер кој краткотрајно ќе засилува. Утринската температура ќе се спушти до 9, а дневната ќе достигне до 21 степен. До четврток претпладне ќе има краткотрајно стабилизирање на времето. Под влијание на нов влажен бран од четврток во текот на денот повторно ќе има врнежи од дожд, кои на места ќе бидат пообилни. Врнежите ќе продолжат и преку ноќта и во петок преку денот.

Share

That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 24 at website https://animeheaven.pro. See more anime heaven au

Watch My Hero Academia: Two Heroes (Dub) Episode Full (https://gogoanime.be/m/eYQl/ep-1) at website https://gogoanime.be. See more gogoanime25

Scroll to Top