Сончево време со температура до 12 степени

пред 10 месеци

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува.

Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот на денот ќе го промени правецот во југоисточен и ќе биде со слаб интензитет. Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 2, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени, јави УХМР.

Од понеделник ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот. Во вторник ќе дува умерен северен ветер.

Share

Black Jack Specials: Inochi wo Meguru Yottsu no Kiseki Episode 4

Website https://animedao.nl: Watch Maesetsu! Opening Act animedao Episode 12 haikyuu season 2 animedao

Watch Shinchou Yuusha: Kono Yuusha ga Ore Tueee Kuse ni Shinchou Sugiru Recap Episode Full

KissAnime Watch anime online, English anime online HD

Gallery autodesk: https://gallery.autodesk.com/users/J23PNLTYDXMB?relProf=1

Balatarin: https://www.balatarin.com/users/kissanimemx

Scroll to Top