Сончево и потопло со температура до 21 степен

пред 3 години

Времето денеска ќе биде сончево со мала локална облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 10, а максималната ќе достигне од 15 до 21 степен, известува УХМР.

Во Скопје, ќе биде претежно сончево со слаб до умерен северозападен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Share
Scroll to Top