Фатени 20 мигранти во товарен воз кај Криволак

пред 3 години

Над 20 мигранти од Пакистан биле пронајдени вчера во товарен воз на железничката станица Криволак.

Нешто порано на ул.„Индустриска“ во Неготино, полициски службеници од Полициската станица Неготино пронашле 9 мигранти од Пакистан.

Лицата биле предадени на полициски службеници од Полициската станица за граничен надзор Михајлово за понатамошна постапка.

Share
Scroll to Top