Царовска: За стартот на новата учебна година ќе информирме пред август

пред 2 недели

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска им го честита крајот на учебната година на сите ученици и наставници.

Таа рече дека за стартот на новата учебна година ќе информираат навремено, односно пред август.

„ Се што не е потврдено како информација е шпекулација. Министрите не шпекулираат туку изнесуваат факти. Токму затоа изјавувам дека Министерството за образование заедно со Министерството за здравство, комисијата за заразни болести и кабинетот на премиерот разгледуваат кои се можностите за почнување на учебната година од септември. Во моментот кога ќе има официјална информација таа ќе ѝ биде соопштена на јавноста и тоа нема да биде во август туку многу порано“, рече Царовска.

Share

ANIMEFLIX Watch english anime Online in HD for FREE. Gangsta. (Dub) (https://animeflix.nl/m/E7lK) Episode 12

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD. Tono to Issho: Ippunkan Gekijou Episode 12

WCOStream Watch anime online, English anime online HD. Watch Kandagawa Jet Girls (Dub) Episode 12

KissAnime Pinterest: https://www.pinterest.com/kissanimemx/

Scroll to Top