18 лица ја прекршиле забраната за движење

пред 3 години

18 лица ја прекршиле забраната за движење во периодот од 23.00 часот на 11.05.2021 до 05.00 часот на 12.05.2021.

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на цела држава, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани биле 441 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел спречување на ширењето на Ковид-19.

Share
Scroll to Top