301 санкции за неносење маска

пред 8 месеци

Во текот на изминатото деноноќие (13/14.02.2021 година) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 301 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

Share

Infinite Dendrogram (https://animeheaven.pro/m/A8n6) Episode 13

Watch Hatenkou Yugi Episode 10

Gundam Build Fighters (Dub) (https://4anime.biz/m/knJ5) Episode 25

Watch anime online for free at Animepahe dubbed anime

Hub docker: https://hub.docker.com/u/gogoanimebe

Piqs: https://piqs.de/user/kissanimemx/

Scroll to Top